||>> Okolie a Aktivity | Letecké zábery okolia | Fotografie okolia | Húpačka v Kostolci

 

 

Penzión Manín je situovaný neďaleko atraktívnej lokality Manínskej a Kostoleckej úžiny. Nachádza sa na samote, bokom od civilizačných ruchov a ponúka nepreberné možnosti aktívneho aj pasívneho oddychu pre tých, ktorí upredňostňujú  ticho samoty v prírode.
Je ideálnym východiskom pre pešiu turistiku, cykloturistiku či výlety v zime na bežkách. Poskytuje možnosť krátkych výletov do blízkeho okolia, ale aj možnosť celodenných výletov do susedných lokalít Súľovských skál, Strážovských vrchov a Javorníkov. Ideálne možnosti poskytuje pre horských cyklistov, ktorí sa môžu k nám vracať opäť a opäť a vždy si nájdu nové a nové trasy všetkých obtiažností. Ak napriek všetkému zatúžite napríklad v zime po kvalitnej lyžovačke, je vo vzdialenosti cca 30 km viacero možností aj na takúto aktivitu.

Samostatnou kapitolou je skalolezectvo v oblasti Veľkého Manína, Malého Manína, Kostoleckej úžiny a Bosmanov. Tieto lokality vychovali mnohých špičkových horolezcov, ktorí dosiahli mnohé úspechy presahujúce hranice Slovenska.  Pri všetkých aktivitách ktoré si vyberiete Vám ochotne poradíme a prípadne Vám dohodneme asistenciu skúsených sprievodcov. V neďalekej Považskej Bystrici si môžete svoje lezecké schopnosti vyskúšať na jednej z najväčších umelých lezeckých stien na Slovensku v priestoroch partnerského horolezeckého klubu Manín..
Akokoľvek sa rozhodnete tráviť svoj drahocenný čas, vždy sa budete tešiť na návrat do oázy kľudu, dobrú večeru, vykúrenú saunu či príjemný relax v masážnej vani.